Jdi na obsah Jdi na menu
 


SurGal Clinic - endoprotézy, artroskopie

 Naše zařízení navázalo úzkou spolupráci s nově vzniklou soukromou chirurgicko-ortopedickou klinikou  v Brně "SurGal Clinic" - www.surgalclinic.cz . Toto moderní zařízení zahajuje činnost v luxusních renovovaných prostorách na ulici Drobného 38 v Brně (dříve nemocnice Delta, Hybešova nemocnice za Lužánkami). Klinika je vybavena nejmodernějšími přístroji (včetně RTG, CT, magnetické rezonance).  Jednolůžkové pokoje jsou na úrovni 5-hvězdičkového hotelu. Všechny pokoje jsou s klimatizací, regulací vlhkosti, koupelnou s bezbariérovým přístupem, TV, přístupem na internet, křeslem, lednicí s minibarem (obr. viz fotoalbum). Zdravotní péče je zajištěna odborným lékařským a středně zdravotnickým perzonálem, včetně kvalifikovanými fyzioterapeuty. Následná péče je u větších operací domluvena na rehabilitačním oddělení Čeladná, Darkov, Blansko, Jevíčko, FN u sv. Anny Brno.

Do repertoáru kliniky patří všechny běžné ortopedické operace (endoprotézy, artroskopie a další). Operace jsou prováděny kvalifikovanými lékaři pocházejícími z  I.Ortopedické kliniky FN u sv. Anny Brno -  MUDr. Oldřichem Jelínkem, Ph.D. (endoprotetika), prim. MUDr. René Mosterem, CSc. (endoprotetika), MUDr. Novotným Milanem,  MUDr. Pavlem Procházkou, MUDr. Petrem Otiepkou a MUDr. Šnelerem Janem (artroskopické operace). Typy endoprotéz jsou používány pouze od renomovaných firem (více informací možno získat u Dr. Jelínka). Kyčelní endoprotézy používáme většinou necementované (delší životnost). Používáme moderní techniku implantace náhrady kolenního kloubu - Visionaire / viz nová metoda/. Dále je možnost implantace endoprotézy z oxiniového materiálu. Jeho výhodou je minimální otěr a proti keramice odpadá nebezpečí prasknutí materiálu pro křehkost. Tento materiál umožňuje výrazné prodloužení životnosti endoprotézy.

Všechny operace jsou prováděny v rámci zdravotního pojištění (pro nepojištěné pacienty za přímou úhradu). Je třeba uhradit poplatek za nadstandardní ubytování "all inclusive" , příp za metodu Visionaire nebo oxiniové endoprotézy. Ceny - viz ceník. 

 

Od 15.3.2013 výhodná sleva pro pacienty VZP - 111, implantace endoprotézy v nadstandardním prostředí v 1 lůžkovém pokoji s hotelovou stravou  12000 Kč (dříve cca 25000 Kč), od 1.3.2014 ve 2 lůžkovém pokoji s nemocniční stravou 0 Kč

od 1.4.2014 sleva i pro pacienty pojišťovny min. vnitra - 211, implantace endoprotézy v nadstandardním prostředí ( 1 lúžkový pokoj, hotelová strava)- 12000 Kč

 Provedení předoperačního vyšetření včetně RTG (příp. MR) vyšetření postižené oblasti a  laboratorního vyšetření je zajištěno recepcí. Budete vyzváni prostřednictvím Vámi uvedeného telefonu /mobilu/. Současně Vám bude umožněna prohlídka zařízení.

Mapa

Parkoviště se nachází za budovami nemocnice, vjezd je průjezdem mezi budovami .

Čekací doba na endoprotézu je v současné době minimální, většinou se daří vyhovět pacientovu přání.

 V rámci chirurgického programu jsou v nemocnici prováděny elektivní chirurgické operace, samozřejmě také za nadstandardních podmínek. V příp. zájmu kontaktujte nemocnici na webu nebo osobně.